Naisa sigurna protiv Vrbasa (VIDEO)

Rukometašice Naise potvrdile su kvalitet i rutinski slavile u drugom kolu Super lige Srbije protiv ekipe Vrbasa sa 33-28 (18-11).

Već u 10 minutu, nakon dva vezana gola pivota Ivane Gakidove, posle odličnih asistencija Katarine Radović i Dunje Tasić i vođstva od 7-3, bilo je jasno ko će slaviti u Čairu.

Do poluvremena je Naisa stigla do 18-11, a kada je i u drugom delu nastavljeno silovito i Naisa stigla do dvocifrene prednosti (23-13), trener Ljubomir Obradović pružio je šansu svim igračicama, pa je utakmica završena sa podnošljivih 5 golova zaostatka Vrbasa, 33-28.

Golmanka Milena Petković sa 14 odbrana najzaslužnija je za nedostižnu razliku Naise. Igračice u polju ravnomerno su raspodelile golove: Najefikasnija  je bila Dunja Tasić sa 6 golova, dok su po 4 postigle Katarina Radović, Sara Stankovski, Marija Filipović i Ivana Gakidova, dok su Sanja Stamenković, Srna Sukur   i Simona Stojanovska postigle po 3 gola.

Za igračicu utakmice proglašena je Katarina Radović koja je nakon utakmice, zajedno sa trenerom Ljubomirom Obradovićem iznela prve utiske nakon druge prvenstvene pobede.

Narednu utakmicu Naisa igra u subotu, u hali „Čair“ kada u revanš meču 2.kola EHF kupa dočekuje ekipu Čaira iz Skoplja.

Niš, hala „Čair“. Bez publike. Sudije: Dušan Stojković (Niš), Nenad Nikolić (Leskovac). Isključenja: Naisa 2 minuta, Vrbas 4 minuta. Sedmerci: Naisa 3 (3), Vrbas 3 (3).

ŽRK NAISA: Milena Petković 14 odbrana, Mitić, Ivanović 2 odbrane, T.Petković 1, Đurović, Radović 4, Stojanovska 3, T.Petković, Stankovski 4, Stamenković 3, Nikolić 1, Filipović 4, Rajković, Sukur 3, Tasić 6, Gakidova 4.

ŽRK VRBAS: Vasiljković, Perović, Grozdanić 4, Malenović 3, Trifunović 5, E.Petrović 1, Radulović, Z.Petrović 4, Ilić 2, Vasić, Kovačić 6, Dimitrić, Stepanović 3, Belić, Rojević, Bulatović.