Naisa se revanširala Vojvodini za poraz u prvom delu sezone (VIDEO)

Rukometašice Naise revanširale su se sa kamatom ekipi Vojvodine za jesenji poraz u Novom Sadu. Minimalni poraz nadoknađen je pobedom od čak 11 golova razlike.

Naisa je od samog starta zaigrala punom snagom i sa dva projektila Nade Pejović i Katarine Tanasković i realizovane kontre Marije Filipović već u 2.minutu  vodila je sa 3-0! Pobednik kao da je tada već bio rešen i postavljalo se samo pitanje sa kolikom razlikom će Naisa slaviti.

Najefikasnija igračica Marija Filipović postigla je 7 golova, a izuzetno efikasna bila je i Katarina Radović koja je znala da postigne gol i u trenucima kada je Naisa imala i dve igračice manje na terenu.

Katarina Radović proglašena je za igračicu utakmice, uz poslovično odličnu na golu Anastasiju Čogurić kojoj su novosađanke teško davale golove i iz penala. Pejovićeva i Tanaskovićeva raspucane, a uz standardnu Simonu Stojanovsku i igračice sa klupe, a pogotovo Sanja Stamenković i Jovana Veljković pokazale su da na njih itekako može da se računa.

Ovom pobedom Naisa je definitivno učvrstila treće mesto na tabeli, a Nišlijke  za vikend očekuje dvomeč u Švedskoj, u EHF Čelendž kupu sa ekipom Kristijanštada.

ŽRK Naisa- ŽRK Vojvodina 39-28 (17-13)

Niš, hala  “Čair”. Gledalaca: 350. Sudije: B.Đokić, B.Blagojević (Jagodina). Sedmerci: Naisa  (3), Vojvodina 6(3). Isključenja: Naisa 8, Vojvodina 8 minuta.

NAISA: Čogurić, Ivanović, Veljković 4, Ranđelović, Karalić, Zdravković 2, Stefanović 1, Radović 6, Stojanovska 2, M.Petković 1, Pejović 5, Milojević 3, Stamenković 4, Tanasković  4, Filipović 7.

VOJVODINA: Guteša, Miletić, Veličković 6, Čaušević 4, Lovrić, Golušin 5, Stekić 7, Berak 1, Radojčić, Dmitrović 2, Ćazić 2, Mikušak, Novosel 1.