Naisa protutnjala Novim Sadom. Blistala Marija Filipović

Rukometašice Naise odigrale su najbolji meč u ovoj kalendarskoj godini I ubedljivo slavile protiv Vojvodine u Novom Sadu sa 46-21 (20-13).

Da će Naisa stići do lagane pobede, uz lepršavu igru, u Slanoj bari je bilo jasno već na sredini prvog poluvremena.

U 9.minutu bilo je 4-4, a onda je uz dobru odbranu, na scenu stupila kapitenka Marija Filipović koja postiže 2 gola, na koja se nadovezuju I Simatovićeva I Gakidova sa po jednim, za vođstvo od 8-4, čime je otpor novosađanki, kako se kasnije ispostavilo,  praktično bio slomljen.

Do poluvremena Naisa stiže do 7 golova prednosti, 20-13 I tada je već bilo jasno da u Niš iz Novog Sada stižu 2 nova boda.

Početak drugog dela je bio kao Iz snova. Za 13 minuta Naisa postiže čak 15 golova, uz samo jedan primljen I stiže do 36-14!

U tom periodu igre kapitenka Naise Marija Filipović igra nadahnuto I postiže čak 9 golova! Do kraja meča mrežu domaćeg tima zatresla je ukupno 13 puta, za potvrdu visokog kvaliteta I sasvim zasluženo, epitet igračice utakmice. Naisa je igrala čvrsto u odbrani, uz ubitačne kontranapade, pa je Vojvodina doslovce bila razbijena.

Trener Naise Ljubomir Obradović iskoristio je povoljan razvoj situacije pa je šansu ukazao svim igračicama. Mlada Simatovićeva još jednom je potvrdila raskošni talenat, a Gakidova da zna da bude izuzetna “na crti”, dok igra  Naise počinje sve više da liči na onu   s kraja prošle kalendarske godine.

Naisa je I dalje na čelu tabele. Do kraja osnovnog dela prvenstva ostalo je još 5 kola, a Naisa je odavno obezbedila plej of.

U narednom, 18. kolu, Naisa dočekuje ekipu Zaječara.

Novi Sad, SRC „Slana bara“. Bez gledalaca.

Sudije: Nikola Musić (Vrbas), Stevan Đurašinović (Vrbas).

Sedmerci: Naisa 3 (2), Vojvodina 1 (1). Isključenja: Naisa 4 minuta, Vojvodina 2 minuta.

ŽRK NAISA: Milena Petković, Čogurić, Ivanović,  T.Petković, Radović 3, Stojanovska 2, Magdalena Petković 4, Stankovska 1, Stamenković 3, Nikolić 3, Filipović 13, Rajković 1, Simatović 6, Sukur 3, Tasić 2, Gakidova 5.

ŽRK VOJVODINA: Guteša, Ivošević, Uzelac, Vulić 3, Čaušević 2, Žarković 3, Lovrić 2, Đukić, Knežev, A.Lazić 1, Rnić 2, Veličković 2, E.Lazić 3, Radojčić, Zečević 3.