Naisa prejaka za Austrijanke. Revanš – formalnost

Rukometašice Naise sjajno su repreprezentovale srpski rukomet u Austriji i u 1/8 finala Čelendž kupa ubedljivo sa 30-14 (17-7) savladale domaću ekipu HIB Murtipiraten iz Graca.

Milena Petković komandovala je odbranom u pravom smislu te reči i od 19 šuteva imala čak 12 odbrana. Naisa je uspela da iz čvrste odbrane razvije prepoznatljivu brzu igru iz kontranapada gde je nemilosrdna bila kapitenka Marija Filipović, koja je bila i najefikasnija sa 7 postignutih golova. Po 4 gola postigle su Sanja Stamenković i Milena Milojević, a po 3 Jelena Terzić, Sla]ana Perazić  i Jovana Bogojević. Kod gošći je kvalitetom odskočila Ana Albek koja je postigla 9 golova.

Šef Stručnog štaba Naise Svetislav Jovanović pružio je šansu većem broju igračica, tako da će tim sačuvan dočekati utakmicu sa Vojvodinom u Novom Sadu.

Revanš 1/8 finala Čelendž kupa na program  je 8.februara u Nišu u 18,30 sati.

Grac, Multisportive hall. Gledalaca: 120. Sudije: Alan Stouks, Brajan Bartlet (Velika Britanija). Sedmerci: HIB 9 (6), Naisa 2 (1). Isključenja: HIB 6 minuta, Naisa 8 minuta.

ŽRK Naisa: Milena Petković 12 odbrana, Ivanović 1 odbrana, Teodora Petković, Đurović, Terzić 3, Radović 1, Teodora Petković 1, Magdalena Petković, Pejović 2, Milojević 4, Stamenković 4, Nikolić 2, Filipović 7, Perazić 3, Bogojević 3.

HIB Handball Grac: Albek 9, Nikolić 2, Babić 1, Skerlek 1, Vieder, Bajrić, Davidović, Davidović, Goriup, Hercog, Kren, Nojmajster, Riner, Švajghofer, Spelt, Valant.