Naisa pregazila Bekament (VIDEO)

Rukometašice Naise u svim elementima rukometne igre nadvisile su ekipu Bekamenta u derbi meču 4.kola Super lige Srbije i ubedljivo slavile sa 30-19 (14-10).

Naisa je od samog starta nametnula svoj ritam igre i jasno stavila do znanja ekipi Bekamenta da ovoga puta u Nišu nema šta da traži. U 12. minutu je već bilo 4 razlike za Naisu (8-4) i to je bio signal treneru Bekamenta Saši Boškoviću, da minutom odmora pokuša da prekine seriju Naise. Razbranila se nakon toga golmanka gostiju Ana Kačarević i ona je najzaslužnija što je tim Bekamenta na odmor otišao samo sa 4 gola zaostatka (14-10).

Branila je odlično u tom periodu golmanka gostujućeg tima, ali je blistala i Milena Petković na golu Naise i još jednom potvrdila da brani u velikoj formi i  da se nije slučajno našla na reprezentativnom spisku. Golmanka Naise je i u drugom delu  nastavila u visokom ritmu i vezala 4 dobre odbrane iz čega su proistekli laki golovi Naise. Na semaforu je stajalo 18-11, a ekipa Saše Boškovića je bila razbijena! Do kraja meča Naisa je nastavila da „melje“ za konačnih 30-19.

Ljubomir Obradović je taktički nadvisio svog kolegu, a rukometašice Naise sve zamisli trenera  sprovele su u delo.  Kako je Naisa odigrala u odbrani dovoljno govori podatak da ubojiti desni bek Bekamenta Sara Garović nije postigla nijedan gol!

Pre svih Dunja Tasić je odigrala besprekorno u odbrani uz pomoć Ivane Gakidove, ali i ostalih saigračica. Uz to Dunja je pogađala spolja kada nije bilo moguće drugačije razbiti odbranu tima iz Aranđelovca.

Sigurnost je ulivala Milena Petković koja je  imala čak 15 uspešnih intervencija, uz 3 odbranjena sedmerca, tako da je s pravom proglašena za igračicu utakmice.

Igrom Naise je sa velikim uspehom dirigovala makedonska internacionalka Simona Stojanovska koja je kod trenera Obradovića dobila novu ulogu i za sada je u potpunosti opravdava. Uz to, postigla je i 7 golova.

I druga reprezentativka Severne Makedonije u redovima Naise, Ivana Gakidova, pružila je sjajnu partiju, davala je neophodnu čvrstinu u odbrani i ubojita u napadu i doprinela pobedi svog tima sa 7 golova.

Naisa je utakmicu dobila timskom igrom uz nemerljiv doprinos i Katarine Radović, kapitenke Marije Filipović i Srne Sukur koje su postigle po 3 gola. Trener gostiju Saša Bošković ovoga puta mogao je samo da čestita rivalu na pobedi.

Bilo je to najbolje ovosezonsko izdanje ekipe iz Niša. Veliki rival, Bekament iz Aranđelovca, savladan je posle dužeg vremena i to na impresivan način, sa čak 11 golova razlike.

Do velike pobede ekipa iz Niša stigla je i pored činjenice da je čak 12 minuta igrala sa igračem manje, a samo jednom sa igračem više, da je Bekamentu dosuđeno 8 sedmeraca, a Naisi duplo manje. To samo pokazuje da je ekipa Naise bila agresivnija i da je više želela pobedu, a sudijski tandem držao je isti kriterijum za obe ekipe. Da trener Ljubomir Obradović, nije i ovoga puta pružio šansu svim igračicama, rezultat je mogao da bude i ubedljiviji.

Prava je šteta što je utakmica odigrana bez prisustva gledalaca, ali ono što jeste dobro je što je derbi meč 4.kola direktno prenošen na Javnom servisu, pa je čitava Srbija mogla da prati dominaciju niškog tima.

Naisa je ubedljivom pobedom nad Bekamentom zasela  na čelo tabele, zbog bolje gol razlike od ekipe Jagodine. Ove dve ekipe izdvojile su se u Super ligi sa maksimalnim učinkom, 4 pobede u 4 meča, i jasno je već na startu šampionata da će upravo one odlučivati o tituli.

U narednom kolu Naisa gostuje ekipi Bora.

Niš, hala „Čair“. Bez gledalaca. Sudije: Vanja Antić (Beograd),  Jelena Jakovljević (Zemun). Isključenja: Naisa 12 minuta, Bekament 2 minuta. Sedmerci: Naisa 4 (4), Bekament 8 (5).

ŽRK NAISA: Milena Petković 15 odbrana, Mitić, Ivanović, T.Petković, Radović 3, Stojanovska 7, T.Petković, M.Petković, Stankovski 1, Stamenković 1, Nikolić 1, Filipović 3, Rajković, Sukur 3, Tasić 4, Gakidova 7.

BEKAMENT: Kačarević, Simić, Nićiforović, Kojić, Radojičić, Cvijanović 3, Anić 3, Stanojlović, Stanić 2, Stamenić 4, Rajović, Grbić, Orlović 3, Garović, Tomić 4.