Naisa poražena u Jagodini

Poražena je Naisa u Jagodini, u svakom poluvremenu po 13-11, tako da je utakmica završena rezultatom 26-22 za domaći tim.

Ruku na srce, Naisa nije previše ni očekivala od ove utakmice imajući u vidu da je na noge šampionu otputovala možda i bez ponajbolje igračice ove godine Sanje Stamenković.

Imao je trener Naise Živojin Maksić priliku da pruži šansu i igračicama sa manjom minutažom, a povratnica u Naisu, Teodora Petković, to je, pogotovo u drugom delu, znalački iskoristila.

Bila je izuzetno efikasna, postigla 6 golova i pokazala da za nju itekako  ima mesta u rotaciji.

Naisa je loše otvorila meč i već posle 4 minuta bila 3 gola u zaostatku.

Usledio je onda period dobre igre Naise, pa najviđe zahvaljujući Jeleni Terzić, tim iz Niša sredinom prvog dela stiže do izjednačenja, 8-8.

Jagodina dodaje gas i na odmor se odlazi sa 13-11 za domaći tim.

U drugom delu je šampion imao i 6 golova razlike, ali je meč završen sa podnošljivih 26-22 za Jagodinu.

Pored pomenutih Teodore Petković i Jelene Terzić dobra je na golu bila i Kosanovićeva, a standardna je bila i kapitenka Olivera Nikolić.

U narednom kolu Naisa se sastaje sa ekipom Beograda.

Jagodina. Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić (Pančevo).

Isključenja: Jagodina 8 minuta, Naisa 8 minuta.

Sedmerci: Jagodina 5 (4), Naisa 6 (4).

ŽRK NAISA:  Kosanović 11 odbrana, Ivanović 3 odbrane, Terzić 5, T.Petković 1, Simonović 1, Đurović , Veljković 1, Dala, Stojanović 2, T.Petković 6, Milošević, Nikolić, Rajković, Mihajlović 2, Milovanović.

ŽORK JAGODINA: Kadović 10 odbrana, Kostić 3 odbrane, Petkovska, Adžić 4, Ćorović 1, Majkić 6, Pejović, Sukur 1, Nišavić 4, Gugač, Lovrić 2, Janjić 1, Bojičić 4, Stojanović, Gojković, Mitrović 3.