Naisa neubedljiva u pobedi nad Juniorom (VIDEO)

Rukometašice Naise nastavile su pobedničku seriju u Super ligi pobedom nad neugodnim Juniorom 30:28.

Polovinom prvog poluvremena Marijana Karić, nakon prvih 15 minuta bez ozbiljnijeg učinka, imala je nekoliko uspešnih uzastopnih intervencija, što je ekipi dalo  potrebno samopouzdanje. Naisa je u tom periodu igre zaigrala čvrsto u odbrani i brzim kontrama se rezultatski odlepila  na 12:8, za vođstvo na poluvremenu sa 6 golova razčlike 19:13.

U drugom poluvremenu došlo je do pada koncentracije, “mašeni” su čisti ziceri, a dobre odbrane gostujuće golmanke Tamare Jelić dovele su Junior na samo gol zaostatka, ali je Naisa uspela da rutinski meč privede kraju i slavi protiv tradicionalno neugodnog rivala sa 30:28.

Pobedom je bio zadovoljan i trener Svetislav Jovanović, ali nije bio zadovoljan pristupom igri.

Najvažnije je da je Naisa zabeležila  pobedu i uknjižila dva nova boda. U zgusnutom rasporedu naredni rival je ekipa Jagodine, u okviru finala kupa Regiona Istočne Srbije RSS-a.

Kup utakmica sa Jagodinom igra se u sredu, 28. februara u 19.30 sati u hali “Čair”, a već narednog vikenda u derbiju prvenstva u Niš stiže vodeći Medicinar iz Šapca.

ŽRK Naisa- RK Junior 30:28 (19:13)

Niš, hala “Čair”. Gledalaca: 250. Sudije: Igor Nikolić  (Leskovac), Dušan Cvetković   (Leskovac). Sedmerci: Naisa 10 (8), Junior 5(5). Isključenja: Naisa 4, Junior 6 minuta.

NAISA: Stranjanac , Karić , Nikolić , Milojević 4, Karalić, Žarković 6, Đoković 7 , Stefanović , Radović 5, Simić 2, Ivanović,  Petković , Miličić , Stamenković , Filipović 2, Tatar 4.

JUNIOR: Jelić, Đurković 7, Stanojević, Veličković 5, Bojić 2, Kužet, Bulatović 3, Đorović, Klicov, Potkonjak, Ristić, Pušonja, Bogunović 6, Stošić 5.