Naisa lako do 3. kola EHF kupa (VIDEO)

Rukometašice Naise iz Niša plasirale su se u 3.kolo EHF kupa, pošto su i u revanš meču savladale ekipu Čaira iz Skoplja rezultatom,  37-23 (19-15)  . Da podsetimo, Naisa je bila uspešna i u prvom meču kada je tim iz Severne Makedonije savladan sa 41-26, tako da su se Nišlijke u naredni krug plasirale sa čak 29 golova razlike!

Bilo je vidljivo od samog starta revanš utakmice da je kvalitet na strani Naise, pa je trener Ljubomir Obradović, dozirao minutažu ključnim igračicama.

Može pomalo da brine što je igračica Čaira, Marija Nikolovska rešetala gol Naise iz svih pozicija, šutnula je 14 puta i postigla 14 golova.

I pored visokog poraza, trener gostujuće ekipe Basri Latifi bio je zadovoljan izdanjem svog tima, kome je ovo prvo učešće u evrokupovima.

Kada je Naisa u pitanju najefikasnije  su bile Simona Stojanovska, Srna Sukur i Dunja Tasić koje su postigle po 5 golova.

Kao što je trener Naise Ljubomir Obradović i najavio, sve igračice su dobile šansu i sve su se upisale  u strelce. Na parketu jedino nije bilo organizatora igre Katarine Radović, koja se povredila dan uoči utakmice.

Protivnik Naise u 3.kolu EHF kupa znaće se već 20.oktobra nakon žrebanja u Beču. U ovoj rundi takmičenja priključuje se i aktuelni državni šampion, ekipa Jagodine, tako da će među 32 ekipe u EHF kupu  Srbija imati dva predstavnika.

Niš, Hala “Čair”. Bez prisustva publike. Sudije: Edin Kulović, Vedad Škaljić (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: ŽRK Naisa 7 (5), WHC Čair 6 (6) . Isključenja: ŽRK Naisa  4 minuta, WHC Čair  6 minuta.

ŽRK Naisa:  Petković  5 odbrana, Ivanović  4 odbrane, Mitić 1 odbrana, Tedora Petković 1, Đurović 1, Radović, Stojanovska 5, Teodora Petković 2, Stankovski 2, Stamenković 4, Nikolić 3,  Filipović 4, Rajković 1, Sukur 5, Tasić 5, Gakidova 4.

WHC Čair: Kičevska  6 odbrana,  M.Nikolovska 14, Rahmani 1 , Božinovska 2, Bakić , Zamira Ramuko 1, Martinovska 1, Redžep , Dinarica, Kostadinovska 3, Zana Ramuko 1, Sali, Šerif, Misovska.