Nais najzad savladao srpsku ekipu (VIDEO)

U izuzetno uzbudljivom duelu na bazenu Čair Nais je, u okviru trećeg kola plej ofa jadranske A2 lige, savladao Vojvodinu rezultatom 12:11. Promena na klupi niškog tima, uspela je trgne ekipu da u izuzetno važnom meču, koji nosi “duple bodove” (važe se i u jadranskoj i u domaćoj ligi), smogne snagu da po prvi put ove sezone savla neku ekipu iz Srbije.

Koliko je meč bio izjednačen govori to da su čak tri četvrtine završene bez pobednika, a samo je treću deonicu Nais rešio u svoju korist rezultatom 4:3.

U većem delu meča domaći tim je bio u prednosti, ali nikako nije uspevao da se “odlepi” i prelomi u svoju korist. Gosti su uvelk nalazili snagu da vrate meč u egal. Pa i minut i po pre kraja kada je drugim golom Cvetkovića Nais poveo sa 12:10 činilo se da je sve rešeno, ali su gosti brzim pogotkom i dobrom odbranom došli u situaciju da izjednače. Imali su i igrača više, ali nisu bili precizni pa su bodovi na radost mnogobrojne publike ostali u Nišu.

Najefikasniji u domaćoj ekipi sa po dva pogotka bili su Mako Pavičić, Radovan Latinović i Aleksa Cvetković, a veliki doprinos pobedi dao je i standardno dobri golman Igor Lazić kome je najviše problema zadao Miloš Maksimović strelac čak 5 golova za Novosađane.

Povratnik na klupu Naisa Stefan Luković bio je zadovoljan izdanjem svoji igrača i očekuje od njih da do kraja sezone pokažu veliko zalaganje i borbenost za ostvarenje što boljeg plasmana u svim takmičenjima.

I naredna dva vikenda Nais će biti domaćin prvo splitskom POŠK-u, a zatim i Radničkom iz Kragujevca. Tim mečevima Nišlije završavaju takmičenje u regionalnoj ligi i okreću se borbi za izlazak na evro scenu kroz domaću Superligu.