Na Delijskom visu – Mašinac i Zvezda remizirali (VIDEO)

Fudbalerke Mašinca nisu uspele da dođu do sva tri boda u duelu sa Crvemom Zvezdom, a čini se da je rezultat 1-1 na Delijskom visu, najrealniji ishod zanimljivog meča.

Prvo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja, ali je zato drugi deo igre bio znatno zanimljiviji. „Zelene“ su u nastavku igre zaigrale konkretnije, napadački-pogotovo preko desne strane gde je Aleksandra Lazarević konstantno probijala i bila stalna opasnost po gol Zvezde.

Nakon jedne akcije po desnoj strani Mašinac je i poveo. Igrao se 54 minut. Isidora Vučković ubacila je sa desne strane loptu u peterac. Čini se da je kapitenka domaćih Milica Stankovič uspela da je zahvati, pa nakon pravog „karambola“, gostujuća igračica sa brojem „4“ trese svoju mrežu.

Imale su nakon toga domaće priliku da uvećaju vođstvo, ali agilna Aleksandra Lazarević ne uspeva da iskoristi priliku „1 na 1“ sa golmankom Zvezde. Čuvar mreže je otišao na jednu, lopta na drugu stranu, ali nije htela u mrežu.

I odmah nakon toga stiže kazna. Inicijativu preuzima Zvezda, a nakon jednog slabijeg ispucavanja, radilica Zvezde Katarina Đorđević, iskosa, sa desne strane, sa gotovo polovine terena šalje dubinsku loptu, Mirela Tenkov sjajno se ubacuje iza odbrane Nišlijki i manirom rasnog strelca poravnava rezultat.

Nekoliko minuta kasnije malo je falilo da Mašinac ipak stigne do pobede, kada na jednu odbijenu loptu natrčava tamnoputa Rozmari Ampem, šutira sa 25 metara, ali je golmanka Zvezde bila na visini zadatka.

Dobru formu pred sam kraj utakmice potvrđuje i Milena Vuković, čuvar mreže Mašinca. U samom finišu susreta, nakon neuspele ofsajd zamke domaćih i Zvezda je mogla do sva tri boda, ali Vukovićeva sjajno interveniše. Na kraju, 1-1 rekli bismo i najpravedniji rezultat.

Nakon sedam kola Mašinac se nalazi na vodećoj poziciji sa 5 pobeda i dva nerešena rezultata. Do kraja kalendarske godine ostala su još dva gostovanja. Najpre gostovanje u Kragujevcu, pa zatvaranje 2018.godine, 3. novembra protiv Spartaka u Subotici.