Muk na Čairu – Radnički poražen posle 4 meseca (VIDEO)

Nakon 10 uzastopnih utakmica bez poraza i odličnog niza koji ih je doveo do 3. mesta na tabeli fudbaleri niškog Radničkog poraženi su u 27. kolu Superlige od Spartaka iz Subotice rezultatom 2:0 i propustili šansu da dodatno uvećaju bodovnu razliku u odnosu na četvrtoplasirani Čukarički koji je u nedelju ranije izgubio od Partizana.

Poslednji tim koji je sa niškog hrama fudbala odneo ceo plen je Crvena zvezda koja je 5. novembra savladala Radnički sa 4:0, a pogotke za subotički sastav postigli su Nemanja Nikolić u 69. i Ognjen Đuričin u 77. minutu.

Utakmicu su obeležili izuzetno zanimljivo i uzbudljivo prvo poluvreme u kojem su viđene izgledne prilike za gol na obe strane i ne tako sadržajan drugi deo meča u kojem su gosti bili bolji taman za toliko da osvoje bodove u Nišu.

Ni 120 sekundi nije prošlo od prvog sudijskog zvižduka, a Nišlije su već mogle do vođstva. Glavni akteri u akciji bili su dvojica Stojanovića – Saša je fantastično spojio sa golom Slavišom, koji je ušao u šesnaesterac, pucao po zemlji, ali je golman Ostojić prozreo njegovu nameru i sprečio rano vođstvo Radničkog.

Niški tim je agresivnije i sa više elana ušao u meč, te kontrolisao zbivanja na tereni, prebacivši u potpunosti težište igre na polovinu Subotičana. Na novu priliku za Nišlije čekalo se do 19. minuta – Pavkov se lepo pozicionirao na petercu, primio loptu, a zatim je i odložio do Saše Stojanovića, koji je iz prve gađao desno rašlje gola Spartaka, ali neprecizno.

Pravo niotkuda subotički sastav je mogao do vođstva u 25. minutu. Odbrana Nišlija je do tog trena funkcionisala besprekorno, a onda je serijom pasova Subotičana nasamarena, te se Nikolić našao oči u oči sa Šaranovim, savladao ga, ali je vođstvo gostiju sprečila stativa.

Samo 3 minuta kasnije Nišlije su uzvratile. Aksentijević je fantastično centrirao sa desne strane, Pavkov još bolje reagovao glavom, ali je golman gostiju prelepom paradom zaustavio šut centarfora Radničkog.

Utakmica je nakon pomenute situacije ušla u mirniju fazu, sve do 41. minuta, kada je iz meča u meč sve bolji Aksentijević nakon odličnog solo prodora oprobao svoju desnicu, lopta je imala čudnu putanju, no golman Ostojić je krajnjim naporima izbacio loptu u korner. Dva minuta kasnije odlična šansa na drugoj strani. Nikolić je sa desne strane centrirao na ivicu šesnaesterca, Glavčić glavom prebacio Šaranova, koji je pokušao sve da dohvati loptu, bio je kratak, ali je lopta otišla samo do prečke, pa se prvo poluvreme uprkos izglednim šansama na obe strane završilo najnepopularnijim rezultatom.

Dok je prvo poluvreme obilovalo uzbuđenjima i šansama na oba kraja terena, drugo je izgubilo na dinamici, pa se uglavnom igralo između dva šesnaesterca, a fudbaleri Spartaka su imali blagu terensku inicijativu. Sve do 63. minuta, kada je Stanisavljević proigrao Nomu, ovaj sa nekih desetak metara iskosa šutirao nisko, ali je Ostojić još jednom bio dobro pozicioniran i neutralisao šut niškog krilnog napadača.

Šest minuta kasnije gosti iz Subotice su došli do vođstva. Odličan centaršut po zemlji sa desne strane uputio je Šimura, Nemanja Nikolić je na petercu pobegao svom čuvaru Miladinoviću i uz pomoć stative doveo svoj tim u vođstvo – 0:1.

U prvom napadu nakon primljenog gola Nišlije su mogle do izjednačenja. Centaršut sa leve strane Pavkov je glavom odložio do Slaviše Stojanovića koji je sa deset metara neometan iz poluvoleja probao da matira Ostojića, ali je lopta završila pored stative.

Inicijativa Radničkog taman je uzela maha, domaći su stezali obruč oko gola Spartaka, ali je u 77. minutu iz munjevite kontre subotički tim duplirao vođstvo. Lopta koja je putovala 40 metara završila je između dezorijentisanog Petrovića i istrčalog Šaranova, a loptu je pored golmana Radničkog proturio Ognjen Đuričin za 0:2.

Ponovo je nakon primljenog gola niški tim odmah reagovao. Sa ivice šesnaesterca Stanisavljević je uputio centaršut na drugu stativu, gde je dočekao Pavkov, no njegov trzaj glavom bio je neprezican. Do kraja meča Nišlije su svim raspoloživim oružjima napale defanzivni bedem Spartaka, ali je on do kraja meča ostao neprobojan, pa se Subotičani sa čitavim plenom vraćaju kući.

Situacija na tabeli ostala je nepromenjena i nakon ovog kola. Radnički je na 3. mestu zadržao 3 boda viška u odnosu na Čukarički, a u narednom kolu Nišlije će gostovati Voždovcu.

RADNIČKI – SPARTAK 0:2 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik)

Žuti kartoni: Pavkov (Radnički), Savković, Vukčević, Ostojić (Spartak)

Radnički: Bojan Šaranov, Ivan Miladinović, Vladimir Simunović, Aleksandar Subić, Nikola Aksentijević, Riota Noma, Miloš Petrović (od 78. Aleksandar Jovanović), Saša Stojanović (od 64. Dušan Mićić), Siniša Babić (od 23. Aleksandar Stanisavljević), Slaviša Stojanović, Milan Pavkov

Spartak: Miloš Ostojić, Nemanja Ćalasan, Nemanja Tekijaški, Aranđel Stojković, Andrija Vukčević, Noborij Šimura, Nemanja Glavčić (od 77. Vladimir Torbica), Mile Savković (od 88. Šeiku Dieng), Ognjen Đuričin (od 90. David Dunđerski), Bojan Čečarić, Nemanja Nikolić