Muk na Čairu, Napredak slavio u južnjačkom „El Klasiku“ (VIDEO)

Po nehumanim vremenskim uslovima fudbaleri Radničkog iz Niša poraženi su u derbi meču 15. kola Superlige od kruševačkog Napretka rezultatom 3:1 i nastavili sa bledim partijama ove jeseni.

Strelac jedinog pogotka za Nišlije bio je Milan Raspopović u 68. minutu, dok su mrežu Nišlija zatresli dva puta Enver Alivodić u 17. i 72, kao i Uroš Đerić u 60. minutu.

Prva pretnja po gol gostiju viđena je u 6. minutu. Subić je centrirao sa leve strane, Pavkov je na ivici šesnaesterca grudima spustio loptu Nomi, a Japanac snažno tukao iz prve, lopta je nezgodno odskočila ispred golmana Napretka Petrovića, ali ga nije prevarila, te je čuvar mreže gostiju sačuvao mrežu.

Malo toga lepog za oko mogla je publika na stadionu da vidi u uvodnih 15 minuta, a onda je pravo niotkuda Napredak poveo. Enver Alivodić primio je loptu na 25 metara od gola i poslao pravi projektil za vođstvo popularnih „čarapana“ – 0:1.

Mogao je Radnički već u prvom narednom napadu da anulira zaostatak i matira odbranu gostiju u 3 poteza. Pavkov je glavom spustio loptu za Arsića, koji je centrirao oštro po zemlji, lopta je na petercu prošla sve igrače Napretka, Slaviša Stojanović je bio sam na drugoj stativi i sa 3 metra pogodio samo spoljni deo mreže.

Ubrzo nakon primljenog gola, domaći sastav je težište igre u potpunosti preneo na polovinu protivnika i konsantno pritiskao poslednju liniju protivnika. Napadi su uglavnom kretali od glavnog kreativca niškog tima Lazara Arsića, a čitavo prvo poluvreme Nišlije su pretile njegovim šutevima iz daljine.

Najbliži pogotku bio je u 31. minutu kada je zategao sa ivice šesnaesterca, lopta je imala nezgodnu putanju, a golman je vrhovima prstiju loptu odbio u korner.

Svoju levicu Arsić je oprobao i u 39. i u 42. minutu, ali oba puta neprecizno, pored desne stative, pa se na petnaestominutni predah otišlo rezultatom 1:0 za goste.

Mogli su gosti na samom startu drugog poluvremena da dupliraju vođstvo. Uz pomoć vetra koji je duvao ka golu Radničkog golman Napretka je ispucao loptu preko celog terena, odbrana je loše intervenisala, te se ofanzivni vezista Kruševljana Vukanović našao 1 na 1 sa golmanom Živkovićem, koji je prvo odbranio njegov, a zatim i šut Đerića koji je natrčao iz drugog plana, te je rezultat ostao nepromenjen.

Pet minuta kasnije gostujući sastav je poveo 2:0. Strelac prvog gola Alivodić perfektno je centrirao između dvojice štopera Radničkog gde se odlično snašao Đerić i matirao Živkovića.

Kako je utakmica odmicala vremenski uslovi postajali su sve lošiji, kiša i jak vetar kvarili su igru i bili saveznik Kruševljana zbog rezultatske prednosti, a tračak nade Radničkom dao je Raspopović u 68. minutu.

Arsić je izveo prekid sa desne strane, najviši na petercu bio je štoper Nišlija koji je odličnim trzajem glavom savladao Petrovića za 2:1.

Nišlije su nakon smanjenja zaostatka sve karte bacile u napad, što je kruševačkom timu ostavilo prostora da iz kontri dotuče rivala, što se i dogodilo u 72. minutu. Sevnula je kontra gostiju preko Mitrovića, koji je nesebično uposlio Alivodića, čiji šut završava na stativi, ali se srećno odbija do napadača gostiju, koji drugim pogotkom na meču vraća 2 gola viška na konto Napretka.

Nisu uspeli domaći fudbaleri da se trgnu nakon novog šoka, a i nehumani vremenski nisu dozvoljavali bilo kakvu tečniju i smisleniju akciju.

U finišu meča Radnički je zapretio 2 puta. Prvo preko Dušana Živkovića posle solo-prodora, a zatim i preko Saše Stojanovića, ali je u oba navrata izostala preciznost.

Na kraju, zasluženi trijumf kruševačkog tima, koji se posle 15 odigranih kola izjednačio sa Radničkim na tabeli, pa sada 2 tima zauzimaju 7. i 8. mesto na tabeli Superlige.

U narednom kolu Radnički dočekuje Crvenu zvezdu.

RADNIČKI – NAPREDAK 1:3 (0:1)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Novak Simović (Lovćenac)

Žuti kartoni: Vukanović, Miladinović, Milisavljević (Napredak)

Radnički: Mladen Živković, Vladimir Simunović (od 67. Saša Stojanović), Nikola Raspopović, Aleksandar Subić, Nikola Aksentijević, Marko Tomić, Riota Noma, Lazar Arsić, Milutin Ivanović (od 46. Marko Mrkić), Slaviša Stojanović (od 67. Dušan Živković), Milan Pavkov

Napredak: Nikola Petrović, Nikola Boranijašević, Nemanja Petrović, Miloš Simonović, Bojan Miladinović, Nenad Šljivić, Enver Alivodić, Nikola Mitrović (od 90. Miloš Vulić), Aleksa Vukanović (od 90. Filip Kasalica), Džesi Sekidika (od 78. Nemanja Milisavljević), Uroš Đerić