“Mosorovci” najbolji na “Suva trail 2022”

Sjajan uspeh niških trkača na ovogodišnjem Državnom prvenstvu u skajraningu PSS koje se ujedno boduje za Nacionalnu seriju PSS.

Staza dužine 42.9km sa kumulativnim usponom od 2700m grebenom Suve planine. Na startu u Vrgudincu bilo je 118 takmičara, a na cilj u Donjem Dušniku stiglo je njih 94.

Trku su obeležili zuzetno loši vremenski uslovi sa olujnim vetrovima, kišom i grmnjavinom, ali sve to nije obeshrabrilo trkače i volontere koji su istinski pobednici ove trke. Na kraju svi iscrpljeni ali zadovoljni.

Niški PSK Mosor je ponovo ostvario odlične rezultate. Ekipno je osvojeno prvo mesto sa samo dva boda više ispred sjajnih trkača iz PK Tara Bajina Bašta dok su treče mesto zauzeli trkači PSK Balkan Beograd. Bodove niškom klubu doneli su Ljiljana Krasić, Nenad Živković i Nemanja Ristović

Državni prvak je postao i sjajni Nenad Živković iz Kruševca koji nastupa za niški tim. Ujedinio je titule u obe trkačke discipline PSS i ima veliku šansu i da osvoji Nacionalnu seriju gde je ostala još jedna trka, „vertikal“ na Rtnju.

Ljiljana Krasić osvojila je treće mesto na prvenstvu i trenutno je druga u Nacionalnoj seriji.