Mlade fudbalerke Radničkog sjajne u derbiju sa Napretkom (VIDEO)

U 28. kolu razvojne lige za devojčice, fudbalerke Radničkog iz Niša trasirale su sebi put ka tituli prvaka  jugoistočne grupe. One su u derbiju savladale vršnjakinje Napretka iz Kruševca rezultatom 4:1(1:0).

Niške fudbalerke su bolje ušle u meč i odmah na startu meča su stigle do prednosti  strelac je bila Teodora Stepanović.

Nastavile su domaće da napadaju, ali osim par priika do kraja poluvremena ništa značajnije nisu uspele da naprave.

I udrugom poluvremenu Nišlijke su imale više od igre i diktirale su tempo, ali do gola ipak prve stižu gošće.U 42. minutu igračica gostiju Anja Ristić šutirala je iznenada sa velike udaljinosti i uspela je da iznenadi pomalo zadremalu imenjakinju Megić na golu Radničkog.

Domaće su tada krenule svim silama da vrate prednost na svoju stranu. Najagilnija u tome bila je Maša Rančić koja je čestim ubacivanjima po desnom krilu i centaršutevima u sredinu dovodila svoje saigračice u poziciju da postignu pogodak. To je i pošlo za nogom Teodori Stepanović u 55. minutu, a zatim i omalenoj Verici Dimić, koja još jednom postiže gol glavom u 62. minutu za velikih 3:1 za domaću ekipu.

Do kraj Teodora Stepanović još jednom trese mrežu Kruševljanki, i svojim trećim golom na ovom meču postavlja konačnih 4:1.

Pobedama nad najvećim rivalkama, Mašincem i Napretkom,u prethodna dva kola fudbalerke Radničkog  uvećale su prednost nad njima i zbog lakšeg rasporeda do kraja prvenstva praktično su obezbedile titulu prvaka Razvojne lige, pa će jugoistočni region predstavljati na završnom turniru u Staroj Pazovi.