Mašinac uz dosta muke savlado ekipu Požarevca (VIDEO)

Uz dosta muke, fudbalerke Mašinca ipak su stigle do sva tri boda u uvertiri 3. kola ženske Superlige. U meču sa ekipom Požarevca, u pravoj goleadi “zelene” su bile uspešnije rezultatom 4:3(2:2).

Već od samog starta videlo se odakle će Nišlijkama pretiti najveća opsanost. Pojačanje Požarevca mlada Nina Matejić , jedna od najtalentovanijih srpskih fudbalerki u poslednje vreme, već u drugom minutu umakla je odbrani Mašinca i našla se u odličnoj situaciji da postigne pogodak. Ali u zadnjem trenutku Aleksandra  Đorđević uspela je da izblokira šut.

U 8. minutu Mašinac je stigao do vođstva. Sjajno dodavanje Kristine Krstić po levom krilu kapiten, Milica Stanković pretvara u vođstvo domaćeg tima.

Kako su krenule sa centra Požarevljanke stižu do izjednačenja. Posle dugačkog pasa, Nina Matejić još jednom pretrčava odbranu Mašinca i ekspresno poravnava rezultat.

Dva minuta kasnije još jednom Matejić istrčava do gola “zelenih”, ali još jednom u zadnjem trenutku interveniše Aleksandra Đorđević.

Ipak u 22. minutu gošće dolaze do vođstva. “Slobodnjak” sa nekih 25 metara snažno je izvela Nevena Mićić, golman Vanja Stanković je loše reagovala pa lopta prolazi kroz njene ruke i završava u mreži – 2:1 za Požarevac.

Minut kasnije Mašinac  vraća rezultat u egal. Posle igranja rukom Kristine Arsenijević u svom kaznenom prostotu, sudija Jelena Cvetković pokazuje na belu tačku. Penal  je uspešno izvela Kristina Krstić za 2:2.

Do kraja prvog poluvremena domaće su imale više od igre, ali par dobrih prilika koje su stvorile nisu uspele da pretvore u pogodak.

Na startu drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu, još jedan odličan beg šesnaestogodišnje, ultratalentovane Nine Matejić i gošće su opet u vođstvu – 2:3.

U 59. minutu izabranice Tamare Jovanović još jednom stižu do izjednačenja. Akciju je započela Jovana Vasiljković izbacivši po desnom krilu Milicu Stanković, ona centrira, a na drugoj stativi loptu čeka Andrijana Pejčić i sprovodi je u mrežu – 3:3.

Napadale su domaće i posle izjednačenja i pokušavale da stignu do potpunog preokreta. Uglavno su to činile po desnom krilu peko Milice Stanković koja se u 28. minutu propisno obrukala kada nije usoela da iskoristi situaciju “1 na 1” sa protivničkim golmanom, Milenom Obradović.

Mašinac ipak stiže do potpunog preokreta pet minuta pre kraja utakmice. Jovana Vasiljković, koja je od ulaska unela dosta  živosti u igru Mašinca, uspela je da odličnu asistenciju Milice Stanković pretvori u pobedonosni pogodak za “zelene”.

Posle dve vezane pobede fudbalerke Mašinca u narednom kolu gostuju u Kragujevcu ekipi Radničkog.