Mašinac slavio protiv Spartaka D.O.O. (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca pobedile su Spartak D.O.O. na svom terenu rezultatom 2:0, u sklopu drugog kola Superlige Srbije. Mučio se Mašinac prilično dugo, velika vrućina dodatno mu je otežavala posao, ali je na kraju ispunio primarni cilj-osvojena su tri boda.

Mlade, ali talentovane igračice Spartaka pružile su dostojan otpor, bile su konkretnije u prvih 45 minuta, ali nisu uspele da dođu do prednosti. Mašinac je u nastavku odigrao na iskustvo i na kraju zasluženo slavio.

Uvodnih pola časa protekli su u klasičnom odmeravanju snaga na sredini terena. Spartak je potom preuzeo inicijativu i češće je ugrožavao mrežu koju je čuvala odlična Vanja Stanković.

Domaće su samo u dva navrata u prvom delu ugrozile gol Subotičanki, i to udarcima iz daljine iskusne Kristine Krstić.

Na drugoj strani golmanka Mašinca bila je na velikim mukama najpre u 36. minutu kada je izašla kao pobednik iz situacije 1 na 1 protiv Nađe Uvalin, a tri minuta kasnije našla u sličnoj situaciji se Vanjom Petrović. Ona je uspela da savlada golmanku Vanju Stanković, ali ne i odbrambenu igračicu Tamaru Nikolić koja uspela da izbije loptu ispred gol linije.

Nastavile su gošće da čestim udarcima iz daljine ugrožavaju gol zelenih. Tako se završilo prvo, ali u istom stilu je počelo i drugo pluvreme. Međutim Stankovićka na golu Mašinca nije se dala iznenaditi.

A onda u 55. minutu Milijana Pavlović prelepim potezom postiže pogodak, menja rezultat, ali i tok utakmice, jer je vođstvo Mašinca u mnogome poremetilo igru mlade gostujuće ekipe, pa su do kraja domaće imale inicijativu.

To je posebno došlo do izražaja ulaskom Milene Brajović u igru, koja je konstantno pritiskala odbranu Spartaka, a u 75. umalo se upisala u listu strelaca – pogodila je stativu.

Pobedu Mašinca „overila“ je Kristina Krstić u 88. minutu. Ona je dobro ispratila prodor Milijane Pavlović po levoj strani i njenu sjajnu asistenciju lagano je pretvorila u gol, postavljajući konačnih Mašinac – Spartak D.O.O. – 2:0.

Nakon kompletiranja drugog kola sledi tronedeljna reprezentativna pauza, a Superliga Srbije na terene širom naše zemlje vraća se sredinom septembra. Mašinac će u trećem kolu gostovati Zvezdi B u Beogradu.

SUPERLIGA SRBIJE ZA FUDBALERKE, 2. KOLO: MAŠINAC-SPARTAK D.O.O.    2:0 (0:0)

Niš, 28. avgusta. Stadion fudbalskog kluba Mašinac.