Mašinac nemoćan protiv Spartaka (VIDEO)

Fudbalerke Mašinca ubedljivo su poražene u derbi meču osmog kola Superliga Srbije. Bolja od njih na Delijskom visu bila je ekipa subotičkog Spartaka rezultatom 4:0. Subotičanke su od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka kontrolisale dešavanja na terenu. Mašinac se u prvom poluvremenu disciplinovano branio, vršio je konstantan presing na poslednju liniju gostiju, ali je u drugom poluvremenu u svim segmentima igre nadigran, što je rezultiralo novim, šestim porazom u nizu, a sedmim ukupno.

Derbi na prijatno toplom Delijskom visu počeo je već ustaljenim odmeravanjem snaga. Spartak je imao loptu u svom posedu, domaći tim se zonski branio i čekao svoju šansu iz kontri i polukontri, što se dosta retko dešavalo.

Gošće su pripretile u par navrata, ali je Stankovićeva bila sigurna na golu. Prva stopostotna šansa za „golubice“ bila je u 16. minutu, kada je Ćirić sa nekih pet metara od gola šutirala pravo u Vanju Stanković na gol-liniji.

Usledio je nešto mirniji tok igre, sve do 41. minuta kada su aktuelne šampionke konačno probile „bunker“. Po desnom krilu delovala je Isidora Vučković, koja je uputila upotrebljiv centaršut u kazneni prostor u kome se našla mlada Milica Šarić, koja je šutirala glavom, a lopta je nekako prošla ispod ruku Vanje Stanković, čija je prva greška na susretu skupo koštala domaći sastav.

U drugih 45 minuta Spartak je delovao daleko opasnije. Šanse su se ređale kao na traci, gotovo svaka akcija završavala se šutem na gol, a prednost je duplirana u 60. minutu. Tijana Filipović je centrirala u nameri da uposli neku od svojih saigračica. U toj nameri nije uspela, ali je akciju gostiju završila domaća fudbalerka Aleksandra Đorđević, koja je nesmotreno potkačila loptu i poslala je iza leđa nemoćne Stanković.

Na 3:0 povisila je Filipović deset minuta pre kraja utakmice. Dobro se kretala bez lopte, pratila je tok akcije, lukavo utrčala po sredini šesnaestreca, i lagano poentirala nakon centaršuta sa desnog krila.

Konačan rezultat postavila je Stupar u 84. minutu. Odbrana „Zelenih“ loše je procenila gde će pasti lopta nakon centaršuta, a to je iskoristila Živana Stupar i taj „poklon“ pretvorila u još jedan lagani pogodak, za konačnih i apsolutno zasluženih – Mašinac-Spartak 0:4.

Spartak ostaje neprikosnoveni lider na tabeli sa sva 24 boda uz perfektnu gol razliku od 52:0. Mašinac je sedmi sa samo tri osvojena boda.

Sledi polumesečna pauza, nakon koje će Mašinac, u derbiju začelja gostovati Spartaku B u Subotici.

tekst: Petar Dubljević

SUPERLIGA SRBIJE ZA FUDBALERKE, OSMO KOLO: MAŠINAC-SPARTAK 0:4 (0:1)

Niš, 4. novembra. Stadion Mašinca. Gledalaca: 150.

Glavni sudija: Ivana Čolaković (Boljevac).

Strelci: 0:1 Šarić 41.- 0:2 autogol Đorđević 60.- 0:3 Filipović 80.- 0:4 Stupar 84.

MAŠINAC: Stanković, Filipović, Todosijević, Krstić, Milenković, Krstić, Vasiljković, Stevanović, Pavlović, Đorđević, Popović.

SPARTAK: Mihajlović, Vučković, Kovart, Slović, Frajtović, Ster, Filipović, Kusi, Šarić, Stupar, Ćirić.