Kraj sezone za Niške odbojkaše

Odbojkaši Niša poraženi su i u drugom meču četvrtfinala plej ofa Superlige Srbije od ekipe Novog Pazara, čime je okončano njihovo učešće u ovogodišnjim takmičenjima.

Posle solidnog otpora u prvom meču u Novom Pazaru i poraza rezultatom 3:1, očekivalo se da će odbojkaši Niša možda uspeti da u svom Čairu obezbede mejistoricu i izazovu neizvesnost u borbi za plasman u polufinale. Međutim, igrači Novog Pazara nisu dozvolili iznenađenje. Opravdavši ulogu favorita u ovom meču, slavili su rezultatom 3:0.

U prvmo setu gosti iz Pazara odmah su poveli i do kraj seta održavali tu prednost. Domaći su se približili u finišu seta, ali ne na više od dva ponea tako da je set završen rezultatom 23:25.

U drugom setu, igrači Niša kreću bolje i imaju prednost do polovine seta, ali onda naglo padaju i od prednosti 13:10 do kraja seta osvajaju još 6 poeana, a gosti 15 za ubedlijivu prednost Novog Pazara od 2:0 u setovima.

I u treći set Nišlije ulaze bolje i stiču prednost na samom startu od 4:0, ali Novi Pazar brzo konsoliduje redove, lako preokreće rezultat u svoju korist i rutinski privodi meč kraju.

Najefikasniji kod domaćih bio je kapiten Predrag Pržić sa 11 poena dok se kod gostiju najviše istakao Hamzagić sa 12.

Ovim porazom odbojkaši Niša okončali su sezonu, dok će Novi Pazar u polufinalu na megdan Crvenoj Zvezdi.