Košarkašice Studenta nemoćne protiv Partizana (VIDEO)

Bogat košarkaški vikend je iza nas, a u njemu najbolje rangirani klubovi u Nišu nisu ostvarili dobre rezultate. U muškoj konkurenciji su drugoligaši Konstantin i Fer-plej zabeležili poraze od beogradskih ekipa Zemuna i BKK Radničkog, a sa Beograđankama nije imala uspeha ni ekipa Studenta, poražena je od Partizana 87:73.

Student je leto proveo pripremajući se za takmičenje u Drugoj ligi, ali su odustajanjem Bora od učešća u najvišem rangu Nišlijke dobile priliku da ove sezone budu prvoligaši. Iako je reakcija ljudi iz kluba bila munjevita i angaž0vana su adekvatna pojačanja za ovaj nivo takmičenja, bilo je malo vremena za pripremu što se osetilo u subotnjem meču protiv Partizana.

Student je odlično igrao tokom prvog poluvremena, iako su Beograđanke najvećim delom bile u prednosti, meč je bio izjednačen. Student je svoju šansu tražio u unutrašnjoj igri, u reketu je na početku dominirala Titi Kazadi, a vezu sa spoljnom linijom uspostavila je Dragana Nikolić koja je do završetka druge četvrtine postigla tri trojke.

Partizan je meč prelomio u trećoj deonici koju je dobio rezultatom 31:16. Tada je neuigranost Studenta došla do izražaja, veliki broj grešaka je umela da kazni ekipa koja ove sezone igra i regionalnu ligu i ima vrlo dobro ukomponovanu ekipu. U poslednjoj četvrtini Student nije uspeo da ozbiljnije ugrozi prednost gošći i Partizan je na kraju slavio rezultatom 87:73.

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Milica Mitrović sa 27 poena, a u Studentu su se istakle Danijela Dimitrijević sa 16 i Dragana Nikolić sa 15 koševa.

Nakon dva kola Student ima po jednu pobedu i poraz, a narednog vikenda tim Zvonka Stankovića pokušaće da popravi učinak u Kragujevcu gde gostuje ekipi Radničkog.