Košarkaši Sokobanje ispali iz Kup takmičenja – poraženi u Nišu od Fer-pleja (VIDEO)

Paralelno sa košarkaškim ligama počelo je i Kup takmičenje u srpskim regionima. U sali niške Osnovne škole „Dušan Radović“ je odigran meč prvog dela drugog stepena Kupa Srbije u kome je ekipa Fer-pleja ugostila tim Sokobanje. Nakon dva potpuno različita poluvremena Fer-plej je pobedio rezultatom 73:52.

Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo gostujućoj ekipi, pa se stekao utisak da je rang više koji Sokobanjci i igraju u odnosu na Fer-plej, otprilike i razlika u kvalitetu dva tima. Ipak, drugi deo utakmice doneo je novo lice niške ekipe, potpuno su preokrenuli rezultat i na kraju ubedljivo slavili.

Fer-plej je novi niški košarkaški tim koji je ove sezone ambiciozno krenuo u zvanična takmičenja i već posle par odigranih utakmica pokazao zavidan kvalitet.

Sokobanjci nisu gajili prevelike ambicije u Kup takmičenju, ali u Niš nisu došli sa belom zastavicom, skraćena rotacija ih je koštala najmanje neizvesne završnice, ako ne i nečeg višeg.

Sokobanja i ove sezone nastupa u Prvoj regionalnoj ligi Istok. U odnosu na prethodnu sezonu tim je dosta promenjen, iz uprave kluba ispunjavaju ono što su najavili prethodne sezone, sve više se oslanjaju na sopstveni kadar.

Ekipa Fer-pleja sa nestrpljenjem iščekuje žreb za naredno kolo Kup takmičenja jer će im protivnik biti izuzetno atraktivan, član Druge lige, dok Sokobanjci nemaju vremena da razmišljaju o utakmici u Nišu. Takmičenje u Prvoj regionalnoj ligi Istok nastavlja se za vikend, Sokobanja će ugostiti ekipu Dimitrovgrada.