Konstantin bez šansi u Užicu

U prvoj utakmici drugog dela Druge muške lige Srbije u košarci ekipa Konstantina očekivano je poražena od lidera na tabeli , ekipe Slobode u Užicu. Krajnji rezultat je bio 89:63.

Mlada i neiskusna ekipa Konstantina, koja i pored brojnih najava nije pojačana u zimskom prelaznom roku i sa novim trenerom koji je stigao samo nekoliko dana pred nastavak sezone, bila je lak zalogaj Užičanima.

Od samog starta košarkaši Slobode su zaigrali angažovano i posle uvodnih minuta već su  vodili sa 22:6. Činilo se u tom trenutku da će Nišlije doživeti katasrofalan poraz. Međutim domaći su malo “spustili gas”, pa su košarkaši Konstantina to iskoristili da razliku smanje na “pristojnu” meru. Na poluvremenu je bilo 41:32.

Slobodan Nikolić, novi strateg OKK Koknstantin

U nastavku, domaći tim je opet podigao nivo igre, tek toliko da Nišlije ne ugroze pobedu ni u jednom trenutku, a novi strateg Konstantina, proslavljeni igrač Crvene Zvezde, Slobodan Nikolić ukazao je minutažu svim igračima kako bi što bolje stekao uvid u njihove mogućnosti za mečeve koji dolaze. Ovaj, u kome realno nisu imali mnogo šanse, okončan je rezultatom 89:63.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Simić sa 22 i Marić sa 21 poenom, dok su kod Nišlija jedini “dvocifreni” bili Mladenović sa 16 i Dojčinović sa 10 koševa.

Konstantin je i dalje sa samo tri pobede pri dnu tabele i mogućnost opstanka u drugoj ligi je samo u domenu teorije. U narednom kolu Nišlije opet gostuju i to ekipi Zdravlju u Leskovcu.

Užice, 19. januara. Dvorana „Veliki park“. Gledalaca: 1000. Sudije: Dojčinović (BG), Milosavljević (PK), Radović (BG). Trojke: Sloboda 38%  (5/13), Konstantin 33% (9/27). Dvojke: Sloboda 59% (26/44), Konstantin 57% (13/23). Sl.bacanja: Sloboda 59% (22/37), Konstantin 62% (10-16). Skokovi: Sloboda 40 (31-9), Konstantin 26 (23-3). Asistencije. Sloboda 22, Konstantin 9.

Sloboda: Simić 22 (6 sk), Trajkić 17, Čubić 2 (3 sk), Žunić (6 sk), Milićević, Otašević 1 (8 as), Pajević 8 (6 sk, 3 as), Ilić 13 (6 sk), Marić 21 (3 sk), Krstić 1 (4 sk), Jokić, Radić 4 (3 as).

Konstantin: Dojčinović 10 (4 sk), M. Stanković 1 (5 as), Milojević 3, Drljača 4, Anđelković 8 (3 as), Tasić 2, Sotirov, Mladenović 16 (4 sk), V.Đorđević 2 (3 sk), Đokić 9 (3 sk, 6 il), D. Stanković 6 (7 sk), D. Đorđević 2.