Kiks Mašinca protiv TSC-a (VIDEO)

U utakmici 8. kola ženske Superlige fudbalerke Mašinca su neočekivano stigle samo do boda protiv ekipe TSC-a. Rezultat je bio 1:1(0:0).

Po sunčanom i toplom vremenu idealnom za igru publika nije imala mnogo toga da vidi na ovom meču. Jesu “zelene” prividno imale inicijativu,ali nisu često ugrožavale gostujući gol.

Posle par dobrih udaraca iz daljine koje je golmanka gostiju Vešić uspela da odbrani u 39. minut Kristina Krstić je lepo primila loptu okrenula se i uputila projektil sa više od 20 metara od gola TSC-a. Vešić je i ovog puta dala sve od sebe, ali je udarac prosto bio idealan i lopta je završila u mreži za vođstvo domaće ekipe.

U drugo poluvreme fudbalerke Mašinca ušle su previše stegnuto. Bezuspešno su tražile opcije da probiju po boku i da stigne do drugog gola, koji bi verovatno rešio pitanje pobednika. Ipak, to se nije desilo, usledio je hladan tuš za domaći ekipu u 74. minutu.

Rezervista Sanja Ivošević sa više od 25 metara udaljenosti, plasirala je loptu iza leđa Vanje Stanković koja je stajal par metara ispred gol linije.

TSC se nakon izjednačenja totalno povukao čuvajući bod, a domaće iako su se trudile do do poslednjeg sudijskog zvižduka , nisu uspele da promene rezultat. Ostalo je 1:1.

Podela bodova svakako je više odgovarala gostujućoj ekipi koja je uostalom u Niš došla sa ciljem da ne izgubi, dok gubitak bodova Mašinac još više udaljuje od borbe za najviši plasman.

Nakon osam odigranih utakmica Mašinac je treći na tabeli, a u narednom kolu gostuje ekipi Zvezde B 2018.

Niš, 31. oktobar. Stadion Mašinca. Gledalaca: 50. Sudija: Jelena Međedović (Beograd) 6. Golovi: 1:0 Krstić, 39.- 1:1 Ivošević, 74.

MAŠINAC: Stanković, Vučković, M. Stanković, Ramirez (od 62. Marjanović), Krstić, Zlatanović, Vasiljković (od 72. Mendez), Stevanović, Pavlović, Vilet, Đorđević.

TSC: Vešić, Knežević, Balaž, Belovan, Radosavljević (od 81. Jovanović), Marjanović, Siluši, Trbojević (od 90. Božić), Đokić (od 90. Jović), Petrović (od 66. Drobnjak), Kermeci (od 66. Ivošević).