Još jedan poraz Mašinca (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca poražene su od Crvene zvezde na svom terenu rezultatom 2:1, u derbi meču četvrtog kola Superlige Srbije.

O „Zelene“ su platile danak svom neiskustvu, u prvom poluvremenu nisu mogle ama baš ništa konkretno da urade, jedva da su uspevale da pređu na protivničku polovinu, a Crvena zvezda je to znalački iskoristila i sa dva gola Nine Matejić praktično rešila pitanje pobednika. Kiks golmanke gostiju Eme Aleksić u sudijskoj nadoknadi vremena doneo je Mašincu slobodan udarac iz gotovo idealne pozicije. Takav „poklon“ iskoristila je prekaljena Kristina Krstić koja je golom u 95. minutu samo ublažila poraz.

Duel na sunčanom i prijatno toplom Delijskom visu počeo je opasnim napadima gostujuće ekipe.

Na samom startu Nina Matejić je  lob udarcem pokušala da svom timu donese prednost, ali je njen pokušaj završio samo na levoj stativi. Ista fudbalerka je u 17. minutu iz slične situaciju šutirala malo preko prečke.

U fudbalu važi nepisano pravilo prema kojem tim koji ne iskoristi svoje šanse uglavnom bude kažnjen golom protivnika. Mašinac, ipak, nije imao znanja za tako nešto.

Matejić se iskupila za promašene zicere u 21. minutu. Sjajno je ispratila dešavanja na terenu i rutinski zatresla praznu mrežu.

Gošće su nakon stečene prednosti pretile u još par navrata, a prednost su duplirale u 43. minutu. Strelac gola ponovo je bila Nina Matejić. Ona se dobro se pozicionirala u petercu i glavom zakucala loptu pod prečku za 2:0 za Crvenu zvezdu.

Mašinac se u nastavku oslobodio pritiska, tim je delovao znatno opuštenije i čak je u par navrata uspevao da ugrozi protivnički gol.

Najbolja šansa za domaće viđena je u 65. minutu. Na odbijenu loptu u šesnaestercu naletela je Maša Todosijević, šutirala je jako, ali je na gol-liniji pogodila jednu od fudbalerki gostujućeg tima.

„Zelene“ su ipak do gola došle u sudijskoj nadoknadi vremena.

Golu je „kumovala“ velika greška golmanke Eme Aleksić, koja je uhvatila loptu van linije šesnaesterca, što je bio jasan znak za sudiju Milicu Milovanović da joj pokaže direktan crveni karton. Na teren je ušla Nevena Eremić i stala je na gol gostiju. Slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora maestralno je izvela Kristina Krstić u 95. minutu. za konačnih Mašinac-Crvena zvezda 1:2.

Mašinac nakon ovog poraza ostaje na samo tri osvojena boda na svom kontu, što je u ovom momentu dovoljno za šestu poziciju nakon kompletnog četvrtog kola. Crvena zvezda sa druge strane deli prvo mesto sa subotičkim Spartakom, ali uz dosta slabiju gol-razliku.

Nišlijke u narednom kolu gostuju Vojvodini u Beočinu, dok Crvena zvezda u gradskom derbiju dočekuje zemunsku Slogu.