Još jedan neuspešan vikend za niške klubove

Niški timovi u dvoranskim sportovima sa loptom nastavili su niz loših rezultata i ovog vikenda te su superligaši i prvoligaši  zabeležili četiri poraza i jednu pobedu, ali ako uzmemo u obzir da je pobeda zabeležena u duelu dva niška tima, onda nema mnog razloga za optimizam.

Novi poraz, osmi u Superligi, zabeležili su odbojkaši Niša. Bolja od njih u Čairu bila je ekipa Mladog radnika rezultatom 3:0 (22:25, 23:25,23:25). Niškom timu nije pošlo za rukom da, kao u prethodnim mečevima, osvoji bar set, pa su Požarevljani bili maksimalni u Čairu. Izabranici Dragana Svetozarevića do sada su upisali samo jednu pobedu protiv ekipe Metalac Takovo u gostima i još osam poraza. Sa tri osvojena boda Niš se trenutno nalazi na poslednjoj poziciji na tabeli. Priliku za popravni, niški tim imaće 3. decembra kada će u Čairu ugostiti Spartak iz Ljiga.

Poraz su pretrpeli i rukometaši Železničara, što i nije neko iznenađenje. Bolja od niškog tima ovoga puta bila je ekipa Dubočice u Leskovcu sa 32:19 (19:9). Nije uspeo mladi niški tim da pruži veći otpor favorizovanom leskovačkom timu koji je igrao sa drugom postavom. Domaći su od strata diktriali tempo igre i bez većih problema stekli veliku prednost. Trener domaćih Saša Pejčić je promešao karte pa su priliku dobili momci koji do sada nisu imali veliku minutažu. Železničar odavno krupnim koracima grabi ka nižem rangu takmičenja sa 11 poraza i bez bodova. Sa druge strane Dubočica beleži dobre rezultate i nalazi se na samo bod zaostatka od vodećeg Partizana. Inače prvu postavu Dubočice čine igrači koji su do nedavno uspešno nosili dres Železničara.U narednom kolu Železničar će dočekati Rudar, dok će Dubočica gostovati ekipi Mokre Gore.

Seriju poraza nastavile su i košarkašice Studenta. U dvorani Čair gostovala je ekipa Kraljeva sa bivšim trenerom Nišlijki Ivanom Simićem na klupi. Košarkašice Kraljeva su ubedljivo slavile 79:50. Student je nakon devet kola na pretposlednjem mestu u ligi sa učinkom od jedne pobede i osam poraza.

Proteklog vikenda odigran je i gradski derbi u okviru osmog kola Prve futsal lige, a ekipa Vinter sporta savladala je Kalču sa 4:1 (1:0). Vinter sport poveo je preko Nikole Stojanovića u 8. minutu, a onda je Petar Marjanović pogodio mrežu Kalče dva puta za deset minuta, pa je domaćin na ovom meču imao 3:0. Jedini pogodak za Kalču postigao je Elvis Ramadani u 38. minutu. Konačan rezultat het-trikom postavlja Marjanović u 39. minutu. Vinter sport do sada je upisao pet poraza i dve pobede, osvojio šest bodova i nalazi se na osmoj poziciji na tabeli. Ekipa Kalče je bez bodova, te se uz osam poraza nalazi na poslednjoj pozicji na tabeli. U okviru devetog kola Vintersport gostuje Ivanjici, dok će Kalča ugostiti prvoplasiranu ekipu Vranja.