Golom sa „bele tačke“ Partizan savladao Radnički

Fubaleri Radničkog poraženi su u 25. kolu Superlige od ekipe Partizana rezultatom 1:0 (0:0). Strelac jedinog gola bio je Dorđe Ivanović koji je u 85. minutu sa jedanaest metara savladao Borivoja Ristića.

Iako je nosio epitet derbija kola, susret u Humskoj, bio je daleko od toga. Bez izglednih prilika i uzbuđenja. Domaći su imali veći posed lopte i bili nešto konkretniji. Mreže su mirovale sve do 85. minuta, kada je nakon duela Todorovskog i Uroševića, sudija Novak Simović pokazao na belu tačku. Odluka je izazvala nezadovoljstvo u redovima gostiju, koji su negodovali na odluku glavnog arbitra. To nije uticalo na Ivanovića, koji je bio precizan i postavio konačan rezultat.

Posle poraza Radnički je ostao na šestoj poziciji sa 39. bodova, dok je Partitan sa 55 drugi.

U narednom kolu niški tim će ugostiti Mačvu. Šapčani su poslednji na tabeli i u ovom kolu su ubedljivo poraženi od Crvene zvezde kod kuće.