Gol Pankova dovoljan Radničkom za tri boda u Novom Sadu

Fudbaleri Radničkog nastavili su niz sjajnih rezultat i na gostovanju Vojvodini u Novom Sadu. U premijernom meču 23. kola Superlige trijumfovali su sa 1:0 pogotkom Radovana Pankova u 47. minutu.

Na jako lošem terenu i po hladnom i vetrovitom vremenu viđena je ne toliko kvalitetna utakmica, ukojoj je Radnički od početka diktirao tempo i držao konce igre u svojim rukama.

Posle prilično nesadržajnog prvog poluvremena na startu drugog Nišlije stižu do vođstva. Posle prekida na desnoj strani, Drinčić je centrirao u kazneni prostor Vojvodine, pokušao je Kojašević da šutira, ali lopta se odbila do Bondarenka na levoj strani, koji oštro centrira u peterac do Pankova, kome nije bilo teško da loptu zakuca u mrežu kluba za koji je nekada i sam nastupao.

U nastavku Novosađani su preuzeli inicijativu i u nekoliko navrata ozbiljno ugrozili gol na kome je stajao Borivoje Ristić, ali  Nišlije su uspele da odole i sačuvaju svoju mrežu.

Na drugoj strani Radnički je uglavnom pokušavao iz kontranapada, ali i pored par prilika do kraja nije bilo premene rezultata pa se Nišlije sa teškog gostovanja vraćaju na Čair sa tri boda u džepu. Niški superligaš sada ima čak 56 bodova, 6 manje od prvoplasirane Crvene Zvezde i 9 više od trećeplasiranog Partizana, kojima tek predstoje utakmice u 23. kola