ping pong

Gol Kojića za nova tri boda Radničkog (VIDEO)

Na Čairu ništa novo! Fudbaleri Radničkog upisali su još jednu pobedu pred praznim tribinama, u četvrtom kolu Superlige niški tim savladao je Mačvu sa 1:0 (1:0). Jedini pogodak za niški tim postigao je Nemanja Kojić u 37. minutu.

Prvu priliku domaći su imali u sedmom minutu, Kojić je centrirao sa desne strane, a Todor Petrović kasno reagovao i propustio šansu da savlada protivničkog golmana. Domaći su od starta bili konkretniji i često pretili, ali nijedan pokušaj nije bio toliko opasan po gol Gordića. U 27.  minutu Aksentijevic je dobro centrirao, a Kojic promašio. Isti tandem doneo je u promenu rezultata deset minuta kasnije, kada je Kojic bio precizan.  U finišu prvog dela beleži se jos jedna šansa  domaćih, Mitrovića je lepo ˶prošao˝ po desnoj strani i centrirao, ali je do lopte pre Stoiljkovića, došao igrač gostiju, i jedan od boljih na terenu, Marković, koji je dobro intervenisao i sačuvao svoj gol.

U nastavku meča, posle samo dva minuta, gosti su ozbiljno pripretili, a domaći pukom srećom sačuvali prednost. Prvo je Božić glavom pogodio prečku, a onda je Dabić promašio gotovo prazan gol.  Napadali su i domaći. Šut Stoiljkovića odbranio je Gordić, Okušao se i Gavrić nekoliko puta, ali bezuspešno. Par prilika u finišu imao je i Subotić, kome definitivno ˶nije bilo veče˝, pa je propustio šansu da postigne pogodak.

Radnički je u ovom meču igrao bez Markovića i Šljivića koji su povređeni. U timu nije bilo ni Kristijana Živkovića, a Letić i Pejović napustili su klub. Strateg Radoslav Batak istakao je nakon meča da očekuje da će Radnički u narednom periodu dovesti bar dvojicu kvalitetnih igrača.

Pobeda nad Mačvom treća je za niški tim od početka sezone. U narednom kolu Nišlije gostuju Spartaku.