Fudbalerke Radničkog u samom finišu stigle do nove pobede (VIDEO)

Fudbalerke Radničkog nastavile su sjajan niz rezultata u Prvoj ligi Srbije. Peto kolo za redom ostale su neporažene, tačnije u duelu sa ekipm Moskve iz Novog Sada ostvarile su četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica. Iako su bile bolje čitavim tokom utakmice do bodova su došle minimalnom pobedom od 1:0 i to u samom finišu meča.

Kao i u prethodnim utakmicama na stadionu kraj pruge, Nišlijke su od samog početka stvarale prilike, ali su ih i lako traćile. Izdvajamo opet prilike Maše Todosijević u 10. minutu i Mine Stojanović u 29.  kada se najbolja igračica crvenih propisno obrukala.

Kazna umalo da stigne dva minuta kasnije iz jedine ozbiljnije akcije gošći u prvom delu. Ali Danijela Bošković na golu Radničkog uspela je da ukroti udarac Mirjane Kanarić.

I pored stalnih napada domaćih na poluvreme se ipak odlazi bez pogodaka.

U drugom delu videli smo nepovezanu i rastrzanu igru na obe strane, sa vrlo malo prilika za postizanje pogodaka, a jednu od retkih sprečila je odbrambena igračica Novosađanki Ostojić kada je u šesnaestercu oborila Minu Stojanović. Čini se da je pritom možda i napravila prekršaj za najstrožu kaznu, ali sudija Jovana Polić samo je odmahnula rukom.

A onda u finišu meča standardni manevar stratega Nišlijki Bratislava Petrovića, prebacivanje Danijele Bošković sa pozicije golmana u sam špic napada, ovoga puta trebalo je i delegata meča ubediti da je to dozvoljeno i pravilima, ali posle kraćeg objašnjavanja dozvoljena je izmena.

Upravo je Boškovićka samo par minuta kasnije učestvovala u akciji za postizanje pobedonosnog pogotka za domaće. Prosledila je loptu do Mine Stojanović, koja je bila prisebna i lagano je plasirala pored nemoćnog golmana u mrežu Novosađanki, za veliko slavlje crvenih i 1:0 u 89. minutu.

Domaće su lagano privele meč kraju i ubeležile još 3 važna boda.

Posle 7. kola Radnički je na 5. mestu sa 13 osvojenih bodova, a u narednom kolu gostuje ekipi Spartaka u Subotici.