Fudbalerke Radničkog iščupale bod protiv Napretka (VIDEO)

U susretu trećeg kola Prve lige Srbije, odigranom na stadionu Železničara, kraj pruge u Nišu, fudbalerke Radničkog i Napretka  podelile su bodove rezultatom 1:1(0:1).

Oslabljene odlaskom nekoliko bitnih igračica kao i odsustvom reprezentativke Mine Stojanović, fudbalerke Radničkog u susret sa Napretkom nisu ušle kao favoriti. Međutim od starta su krenule hrabro i već u 6. minutu propustile idealnu šansu da stignu do vođstva.

Kako je utakmica odmicala Napredak je preuzimao inicijativu i već u 15. minutu preko Nađe Gavrilović stiže do vođstva. Na klupi domaćih su smatrali da je prilokom postizanja gola napadačica kruševljanki faulirala golmana Teodoru Stefanović. Zbog protesta trener Bratislav Petrović dobio je i žuti karton.

Do kraja poluvremena gošće su imale inicijativu, ali do promene rezultata nije došlo

U drugi deo Nišlijke kreću na sve ili ništa, u napad prelazi i korpulentna štoperka domaćih Danijela Bošković i već posle ćetiri minuta igre postiže pogodak , posle jednog odbitka. Sudija Marina Višnjić smatrala je da se Boškovićeva aktivirala iz ofsajd pozicije pa je poništila pogodak, a pri tom je i zbog žučnog protesta isključila domaćeg trenera.

Fudbalerke Radničkog su nastavile sa napadima, a njihov trud se isplatio u 74. minutu kada je u šesnaestercu gostiju oborena Danijela Bošković, a Marina Višnjić pokazala na belu tačku. Penal je uspešno realizovala upravo Bošković  i tako donela svom timu jedan bod iz ovog izuzetnog teškog duela.

Bodom su čini se u ovom trenutku bili zadovoljni i u jednom i u drugom taboru.

Radnički posle tri kola ima po jedanu pobedu, poraz i remi pa je u sredini tabele sa 4 osvojena boda, a u narednom kolu gostuje u Beogradu B timu Crvene Zvezde.