Ekipno prvenstvo Srbije za tenisere na terenima TAŽ

Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) u petak 26. oktobra počinje završnica Ekipnog prvenstva Srbije u konkurenciji seniora. Turnir se održava u organizaciji Teniskog saveza Srbije (TSS).

Na prvenstvu Srbije učestvovaće četiri najbolje rangirane ekipe. Pored Teniske akademije Živkovič, u završnici su se našli TK „Dinamo“ iz Pančeva, TK „Gazela“ iz Beograda i Crvena Zvezda. Igraju se mečevi u singl i dubl konkurenciji, a finale je na programu u subotu 27. oktobra. Za ekipu niške akademije nastupiće Aleksandar Đorđević, Stefan Milenković, Lazar Danić, Veljko Blagojević, Lazar Radenković, Veljko Pejčić, Luka Stefanović i Aleksa Ćirić. Program počinje u 10 sati i ulaz je slobodan.

Tokom meseca oktobra teniseri i teniserke Teniske akademije Živković su postizali zapažene rezultate na brojnim turnirima. Lola Radivojević je osvojila prvo mesto u dublu i treće u singlu na međunarodnom turniru u Sofiji za teniserke do 16 godina. Lola je osvojila i vicešampionsku titula na završnom mastersu Teniskog saveza Srbije u istoj kategoriji, dok je na završnom mastersu do 12 godina Nikola Jović zauzeo drugo mesto. Značajne rezultate na domaćim turnirima postigli su i Natalija Nikolić, Andrea Marjanović, Danica Marjanović i Tara Žikić.