Dobra igra Naise u Jagodini, ali ipak bez iznenađenja

U derbi meču 3.kola Super lige Srbije, rukometašice Naise u izuzetno zanimljivoj i neizvesnoj utakmici poražene su od aktuelnog šampiona, ekipe Jagodine u gostima minimalnom razlikom 25-24 (10-12).

Da će ovo biti uzbudljiva utakmica videlo se od prvog sudijskog zvižduka, jer je tim Svetislava Jovanovića zaigrao odvažno i sa puno elana. Rukometašice Naise igrale su čvrsto u odbrani i da je u napadu bilo malo više koncentracije  razlika bi bila i veća od one u 20.minutu kada je rezultat bio 8-4 za Naisu.

O čvrstim odbranama, ali i kvalitetnim golmankama –  Đurašinovićeve na golu Jagodine i Milene Petković na golu Naise svedoči podatak da je u 13.minutu rezultat bio tek 3-2 za Naisu uz  dva odbranjena sedmerca domaćim rukometašicama. Odbrana na početku susreta bila je kao iz udžbenika, jer ne pamti se kada je aktuelni šampion dao svega 2 gola za 13 minuta!

Naisa je i do kraja prvog poluvremena odigrala u visokom ritmu, uz odličnu odbranu na Andrijani Tatar, uz Kaću Radović koja je razigravala ekipu u napadu, uz  dve sjajne asistencije za Milenu Milojević na crti.  Raznovrsna igrala naterala je  najboljeg šutera domaće ekipe – Gojkovićevu, da vrlo brzo, već   u 24.minutu zaradi dve suspenzije. Trebalo bi istaći da je vrlo rano dva isključenja zaradila i Slađana Perazić.

Imala je Naisa u ovom delu igre priliku da poluvreme završi i sa maksimalna četiri gola razlike, ali je poluvreme ipak završeno „samo“ 12-10 za Naisu, koja jeste bila bolja ekipa u prvom delu susreta. U ovom periodu igre Nada Pejović je postigla 4, a Katarina Radović 3 gola.

Početak drugog dela bio je jako loš za Naisu, pa Jagodina pravi seriju od „5-0“ i za tili čas je na semaforu stajalo 16-13 za Jagodinu. Proradila je „osovina“ Jagodine, Glišović-Gojković-Tatar, dok je Naisa u napadu bila prilično smušena. Domaće u ovom periodu igre odlaze na pet golova prednosti.

Trener Naise Svetislav Jovanović pokušao je sa promenom na golu, pa nakon odbrane Čogurićeve i gola Zdravkovićeve i Pejovićeve, Naisa u 44.minutu prilazi na 17-19.  Naisa uspeva da konsoliduje svoje redove i u 51.minutu prilazi na 21-22,  a uz to dobija i  igrača više na terenu. Međutim, niška ekipa propušta praktično prvu meč loptu, jer sa igračicom više ne postiže, ali prima gol!

Ipak, golom Milene Milojević u 55.minutu Naisa ponovo prilazi samo na gol „minusa“ 22-23 i uvodi utakmicu u neizvesnu završnicu. Na dva minuta pre kraja, ista meta –isto odstojanje! Imala je Naisa u 59.minutu i napad za izjednačenje, ali je napravljena tehnička greška i lopta je bačena u aut. Niški tim dobija i treću šansu   20 sekundi pre kraja, ali kao da je postojao strah od pozitivnog rezultata, jer Nišlijke ni u ovom slučaju ne uspevaju ne da postignu, nego ni da upute udarac na gol. Jagodina tako uspeva da slavi sa 25-24, a rukometašicama Naise ostaje za utehu činjenica da su u ovom meču pokazale da su šampionke itekako ranjive. Odigrale su egal utakmicu i da nije bilo pada u igri početkom drugog dela, ne bi bilo iznenađenje da se Naisa u Niš vratila i sa dva boda.

Sezona je ipak poprilično duga i biće šanse za revanš. Naisa u narednom kolu dočekuje ekipu Vrbasa.

———————————————————————————————————————————————-

Jagodina, hala „Jassa“. Gledalaca: 500. Sudije:S.Milosavljević (Zvečan), G.Kovač (Kosovska Mitrovica). Sedmerci: Jagodina 9 (7), Naisa 9 (6). Isključenja: Jagodina 8 minuta, Naisa 12 minuta.

ŽRK NAISA: Milena Petković, Čogurić, Ivanović, Veljković, Zdravković 2, Đurović, Radović 4, Stojanovska 4, T.Petković, Magdalena Petković, Pejović 6, Milojević 4, Stamenković, Filipović 4, Perazić, Rajković.

ŽRK JAGODINA: Đurašinović, Adžić 1, Kaitović, Žižić 2, Sivčev, Nišavić 3, Agbaba 3, Tatar 4, Bulatović, Ilić, Jovanović, Ašanin, Glišović 8, Stojanović, Gojković 4, Stepanović.