Crvena zvezda deklasirala Radnički (VIDEO)

Osokoljeni osvojenim bodom protiv Arsenala i odličnim izdanjem u Londonu fudbaleri Crvene zvezde su nadahnutom, kompaktnom i disciplinovanom igrom nadigrali niški Radnički pos vim fudbalskim segmentima i ubedljivo trijumfovali sa 4:0.

Ubedljivo najbolji igrač na meču bio je izdanak škole fudbala niškog tima, a sada napadač Crvene zvezde Aleksandar Pešić, koji je bio nerešiva enigma za raštimovanu i neorganizovanu odbranu Nišlija. Zvezdin centarfor postigao je 3 gola, a mrežu Radničkog tresao je još i Gelor Kanga.

Sastav sa Čaira nije pružio apsolutno nikakav otpor rivalu sa crveno-bele strane Topčiderskog brda, te petom uzastopnom utakmicom bez pobede doveo sebe u situaciju da do poslednjeg kola ligaškog dela prvenstva strepi da li će se naći u plej-ofu.

Početak meča prodefilovao je u opipavanju pulsa protivnika, a jedino vredno pomena u ovoj fazi utakmice je po jedna poluprilika na obe strane. Najpre je krilni fudbaler Nišlija Slaviša Stojanović  u prvom napadu loše zahvatio povratnu loptu Aleksandra Jovanovića, da bi desetak minuta kasnije vezista Crvene zvezde Nenad Krstičić pokušao iz prekida da “uhvati na spavanju” golmana Nišlija Živkovića, ali je bio neprecizan.

U 23. minutu gosti su prvi put ozbiljnije zapretili. Stojković je sa desne strane centaršutem pronašao Rodića, koji je iz prve odložio loptu Adžiću, čiji volej završava u naručju čuvara mreže domaćina.

Samo 2 minuta kasnije Crvena zvezda je povela iz akcije koja može poneti epitet “mat u 3 poteza”. Pešić je sa desne strane dodao do Milića, ovaj iz prve pronašao Kangu, koji je rezantnim udarcem matirao Živkovića.

Tri minuta nakon primljenog gola, Nišlije su preko Arsića mogli do izjednačenja. Ofanzivni vezista Radničkog je prošao po levoj strani i umesto da pokuša da proigra nekog od trojice saigrača na petercu, on se brzopleto odlučio na šut i poslao loptu preko gola.

U 37. minutu crveno-beli su duplirali prednost. Kanga je brzo izveo faul na sredini terena, uhvatio odbranu Radničkog na spavanju i lob-pasom spojio sa golom Aleksandra Pešića, koji je rutinski plasirao u mrežu. Napadač Zvezde nije zaboravio gde je načinio prve fudbalske korake, pa se nije radovao nakon postizanja gola.

Praktično sve dileme oko pobednika sastav iz Ljutice Bogdana rešio je u 40. minutu trećim pogotkom na meču, a ponovo su scenaristi bili identični kao kod drugog pogotka. Zvezdin paker Gelor Kanga je visokim pasom pronašao Pešića, kojeg u kaznenom prostoru ruši Subić. Sudija je start levog beka Nišlija okarakterisao kao penal, a rutinskim izvođenjem Pešić postiže drugi pogodak na meču za ogroman kapital Zvezde nakon 45 minuta – 3:0.

I u nastavku ista slika na travnatoj podlozi Čaira. Zvezda je gospodarila terenom, a Radnički je tek povremeno uspevao da dođe do kaznenog prostora rivala, ali bez ozbiljnije šanse.

Prva 2 napada u drugih 45 minuta mogli su dodatno da uvećaju prednost gostiju, ali je Pešić bio neprecizan, a Adžić je pucao pravo u Živkovića.

Najbolju i najsmisleniju akciju na meču domaći fudbaleri odigrali su u 68. minutu. Nišlije su u dva navrata, prvo Saša Stojanović, a zatim i Arsić šutirali u okvir gola Borjana, ali je oba puta kanadski reprezentativac sjajno reagovao.

Briljantnu partiju na Čairu Pešić je u 72. minutu krunisao het trikom. Nakon kiksa poslednje linije Radničkog, napadač crveno-belih je izašao sam pred golmana Živkovića i rutinskom egzekucijom još jednom nadmudrio niškog golmana za ubedljivih 4:0.

Nakon četvrtog gola Crvene zvezde, tempo je drastično opao, igrači oba tima su jedva čekali poslednji zvižduk glavnog arbitra, koji drugo poluvreme nije produžio ni sekund. Tri boda potpuno zasluženo idu put Ljutice Bogdana, a niški tim je u obavezi da se što pregrupiše, kako ova sezona ne bi bila proglašena kao totalni debakl.

Nakon kompletnog 16. kola Radnički je na 8. mestu sa 23 boda, a u narednom kolu koje je na programu za 2 nedelje gostovaće lučanskoj Mladosti.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 0:4 (0:3)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Jovan Šegrt (Beograd)

Žuti kartoni:

Radnički: : Mladen Živković, Nikola Raspopović, Vladimir Simunović, Aleksandar Subić, Aleksandar Jovanović (od 63. Saša Stojanović), Andrija Mijailović, Nikola Kovačević (od 70. Aleksa Jovanović), Riota Noma, Lazar Arsić, Slaviša Stojanović, Marko Mrkić (od 79. Petar Ristić)

Crvena zvezda: Milan Borjan, Vujadin Savić, Srđan Babić, Filip Stojković, Milan Rodić, Uroš Račić, Nenad Krstičić (id 52. Luka Ilić), Gelor Kanga (od 85. Nemanja Radonjić), Nemanja Milić, Luka Adžić (od 70. Nenad Milijaš), Aleksandar Pešić