Bravure Stojanovića za pobedu Radničkog u Kruševcu (VIDEO)

Majstorijama Saše Stojanovića u 46. i 49. minutu fudbaleri niškog Radničkog posle preokreta savladali su u južnjačkom derbiju ekipu Napretka u Kruševcu u 24. kolu Superlige i tako osvojili jako bitna 3 boda u susretu sa direktnim rivalom za mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U izuzetno dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici, koja je opravdala epitet derbija, viđena su dva potpuno različita poluvremena.

U prvih 45 minuta Napredak je bio dominantan rival i u potpunosti je kontrolisao i igru i rezultat. U drugom poluvremenu situacija se potpuno promenila, sa 2 brza pogotka četa Milana Rastavca je „nokautirala“ rivala i do kraja meča taktički besprekornim delovanjem na terenu došla do trijumfa.

Posle početne inicijative domaćina Nišlije su se oslobodile pritiska i u 12. minutu imale odličnu priliku za vođstvo. Noma je srušen na ivici šesnaesterca, slobodnjak je izveo Stojanović, ali je pogodio živi zid. Samo tri minuta kasnije uzvratili su domaći. Vezista Kruševljana Vulić primio je loptu u „mrtvom“ uglu i kada su igrači obe ekipe očekivali centaršut, on je lucidnim pokušajem pokušao da savlada golmana Radničkog Bajića, ali je čuvar mreže Nišlija bio priseban.

Nastavili su kruševački fudbaleri sa ofanzivnom igrom i to su materijalizovali u 20. minutu. Centaršut Uroševića sa leve strane preleteo je sve u kaznenom prostoru, a Ibrahima Ndiaje prikrao se iza leđa odbrani Radničkog i neometano glavom sa 5 metara savladao nemoćnog Bajića – 1:0.

I posle vodećeg gola fudbaleri Napretka imali su više od igre. Pomoć su imali i u jakom vetru koji je duvao ka golu Radničkog, a dobru priliku da dupliraju prednost imali su u 33. minutu. Alivodić je iskoristio nesmotrenost Travančića, „stuštio“ se ka golu Nišlija i sa 20 metara od gola uputio jak udarac, ali pravo u golmana Nišlija.

U smiraj prvog poluvremena Kruševljani su još jednom zapretili. Vulić je snažno „tukao“ sa dvadesetak metara, ali je bio neprecizan, te je lopta otišla preko prečke.

„Real sa Nišave“ izjednačio je u prvom minutu drugog poluvremena. Nakon kornera Nome sa leve strane i meteža u šesnaestercu Stojanović je efektno na petercu zahvatio loptu makazicama i poravnao rezultat – 1:1.

Samo 3 minuta kasnije posle minijature popularnog Cakija Radnički je potpuno preokrenuo rezultat. Na malom prostoru sedmica Radničkog driblinzima je izbacio kompletnu odbranu Napretka, zatim i golmana i smestio loptu u mrežu Kruševljana – 2:1.

Domaći fudbaleri bili su u potpunom nokdaunu, a šut Arsića u 56. mogao je potpuno da dotuče kruševački tim. Vezista Nišlija raspalio je po lopti sa nekih 25 metara, ali je golman Petrović vrhovima prstiju odbio loptu u korner.

Ostatak meča protekao je u mirnijem ritmu. Kruševljani su imali terensku inicijativu, ali bez pravih prilika za gol. Fudbaleri Radničkog su besprekorno stajali na terenu i odlično neutralisali sve nalete protivnika.

U 90. minutu utakmice niški sastav imao je idealnu priliku da overi trijumf. Posle solo prodora Mrkić je srušen u šesnaestercu Napretka, sudija Brdar je pokazao na belu tačku, a isti igrač koji je zaslužan za najstrožu kaznu preuzeo je odgovornost. No, njegov udarac odbranio je golman Kruševljana, te je u sudijskoj nadoknadi domaći sastav mogao do izjednačenja. Prodor po levoj strani Džesija Sikidike završio se udarcem u bliži ugao Bajićevog gola, ali je čuvar mreže Nišlija još jednom bio na visini zadatka, pa je poslednja prilika Napretka ostala neiskorišćena.

Desetim trijumfom u šampionatu Radnički se izjednačio na tabeli sa kruševačkim sastavom, te se ove ekipe nalaze na deobi 5. i 6. mesta sa 36 osvojenih bodova, dok četvrtoplasirana Mladost iz Lučana ima 38. U narednom kolu, koje je na programu u sredu,

Nišlije će u još jednom derbiju superligaša sa juga, odmeriti snage u Surdulici sa domaćim Radnikom.

NAPREDAK – RADNIČKI 1:2 (1:0)

Stadion: Mladost, Kruševac Glavni sudija: Ilija Brdar (Novi Sad)

Napredak: Nikola Petrović, Ibrahima Ndiaje, Slobodan Urošević, Bojan Miladinović, Nemanja Tubić, Miloš Simonović (od 83. Džesi Sikidika), Nenad Šljivić, Miloš Vulić (od 77. Branimir Petrović), Enver Alivodić ( od 65. Bojan Beljić), Marko Gobeljić, Aleksa Vukanović

Radnički: Vladmir Bajić, Milan Perendija, Miloš Živković, Nikola Stanković, Miloš Petrović, Marko Tomić, Lazar Arsić, Saša Stojanović (od 85. Miloš Stanojević), Anid Travančić (od 62. Marko Mrkić), Riota Noma, Nemanja Kojić (od 73. Pavle Popara)