AKL: Zanimljive utakmice i spektakularni potezi u završnici lige (VIDEO)

Kolo za pamćenje u Amaterskoj košarkaškoj ligi Niša je iza nas.

Munja Trans je u prvoj utakmici vikenda savladala IngSoftware i sebi otvorila vrata plejofa. U drugom meču kola konkurenti za titulu Niški medvedi odneli su sigurnu pobedu nad ekipom Brew Crew i tako ih udaljili od plasmana među osam najboljih. Iznenađenje kola priredili su Kolibri koji su sjajnom timskom igrom savladali goste iz Brusa, ekipu Kopaonika i tako vratili sebe u igru za doigravanje.

Nedeljne utakmice otvorili su Izmene i NeposlušNi. Tek u poslednjoj četvrtini su izmene, jedan od prvih favorita lige, slomile otpor neposlušnih i na taj način su ostale u vrhu tabele. Drugi susret odigran u nedelju doneo je malo manje drame, ali ništa manje lepih poteza, Sparsi su savladali ekipu Mystery.

Ekipa Kopaonika je još jednom izašla na parket u nedelju i odigrala odloženu utakmicu prethodnog kola protiv ekipe Old School Wolves. Nakon neizvesnog prvog poluvremena i egal utakmice, posle pauze na scenu stupa lider ove ekipe i najbolji skakač ove sezone, Nenad Milenković, i sa indeksom 39 i dabl-dabl učinkom doneo je još jedan trijumf svojoj ekipi. Poslednji susret kola odigrale su ekipe AKK Tvrđave i pretposlednje ekipe na tabeli Srce na teren iz Leskovca. Na ovoj utakmici oboren je rekord po postignutom broju poena na jednom meču od osnivanja lige pre četiri sezone. Tvrđava je napunila koš Leskovčana i pobedila rezultatom 90:26.

Najbolji igrač kola bio je Miloš Petković sa dabl-dabl učinkom od 26 poena i 15 skokova i sa indeksom uspešnosti 37. Ističemo i fantastičnu partiju Nenada Milenkovića, igrač Kopaonika u zaostaloj utakmici 13. kola. Milenković je zabeležio indeks korisnosti 39 sa 22 poena, 15 skokova, četiri blokade i dve asistencije.